“Csak a lelkiismeret lehet bírád, hóhérod vagy pártfogód, senki más! Ha írsz, csak a lelkiismeretnek tartozol számadással, senki másnak. Mindegy, mit várnak tőled, mindegy az is, mivel büntetnek, ha nem azt adod nekik, amit remélnek tőled, vagy amit hallani szeretnek! A börtön és a szégyen, a pellengér és a meghurcoltatás, a hamis vád és a nyelvelő megalázás, a szegénység és a nyomorúság, mindez nem érint igazán. Csak lelkiismereted tud büntetni, csak ez a titkos hang mondhatja: „Vétkeztél.” Vagy: „Jól van.” A többi köd, füst, semmiség.” (Márai Sándor: Füves könyv – A lelkiismeretről)
2011. június 30., csütörtök
2011. június 29., szerda
Az igényről
“És neveld lelked kérlelhetetlen igényérzetre. Ez a legfontosabb. A tömegek világa csak mohó, de nem igényes. Te maradj mértéktartó és igényes. A világ egyre jobban hasonlít egyfajta Woolworths-áruházra, ahol egy hatosért megkapni mindent, silány kivitelben, ami az élvező hajlamú tömegek napi vágyait gyorsan, olcsón és krajcáros minőségben kielégítheti. Ennek a tömegkielégülésnek veszélyei már mutatkoznak, az élet és a szellem minden területén. Egy kultúra nemcsak akkor pusztul el, ha Athén és Róma finom terein megjelennek csatabárddal a barbárok, hanem elpusztul akkor is, ha ugyanezek a barbárok megjelennek egy kultúra közterein és igény nélkül nagy keresletet, kínálatot és árucserét bonyolítanak le. Te válogass. Ne finnyásan és orrfintorgatva válogass, hanem szigorúan és könyörtelenül. Nem lehetsz elég igényes erkölcsiekben, szellemiekben. Nem mondhatod elég következetesen: ez nemes, ez talmi, ez érték, ez vacak. Ez a dolgod, ha ember vagy, s meg akarod tartani ezt a rangot.” (Márai Sándor: Füves könyv – Az igényről)
2011. június 28., kedd
Keresés...
“Mindig messze keresik valahol az Istent, a nagy dolgokban, mintegy távcsővel és nagyítóval, a csillagok, felhők és végtelenségek között. De én már tudom, hogy biztosabban megtalálom Őt az egészen kis dolgokban, a véletlenekben, a jelentéktelenségben, azokban a pillanatokban, mikor csodálkozva pillantunk fel, valamit értünk, amit az elébb, az élet sivatagjai és szakadékai között vándorolva, nem értettünk.
Ez a pillanat, mikor egyszerű és világos lesz valami, ami az elébb homályos és érthetetlen volt, ez a pillanat, mikor fölénk hajol Isten. Hiszek benne? Néha azt hiszem, csaknem frivolitás és túlbuzgalom hinni benne. Több és más Ő annál, semhogy hitem vagy tagadásom eldöntené kettőnk viszonyát.”
(Márai Sándor: A négy évszak)
2011. június 25., szombat
Kert...
“Alkosd és ápold lelkedet, mint egy kertet, vigyázz az élet évszakaira, mikor a gyomlálás, a gazszedés, a trágyázás ideje van, s a másikra, mikor minden kivirul lelkedben, s illatos és buja lesz, s megint a másikra, mikor minden elhervad, s ez így van rendjén, s megint a másikra, mikor letakar és betemet fehér lepleivel mindent a halál. Virágozz és pusztulj, mint a kert: mert minden benned van. Tudjad ezt: te vagy a kert és a kertész egyszerre.”
(Márai Sándor: Ég és Föld)2011. június 24., péntek
Arról, hogy a szívünkkel is kell élni
“Mindennél fontosabb, hogy munkánkat, hajlamainkat és életütemünket egyeztessük a természet nagy és örök ritmusával. A hold járása, a szelek fordulása, a nap forrósága, az éjszaka áramai, mindez alakítja személyes sorsunkat, keddi vagy szerdai életrendünket is: az ember hallja, nagyon messziről, az intéseket és figyelmeztetéseket, a világmindenség óvó-igazító zörejeit… Egyszerre kell élni a nappal, a holddal, a vizek áradásával, a hideggel és meleggel: soha nem ellene, mindig belesimulva a világ összhangjába, a teremtés és pusztulás teljes rendjébe. Csak azok botlanak meg az életben, akik valahogyan belülről süketek a világ hangjai iránt.
De egyszerre kell élni szívünkkel is, azzal a másik életütemmel, mely titkosabb, leplezettebb, nehezebben megismerhető, mint a világ áramlásának rendje. Akinek szíve, készséges ütemmel, nyolcvanat ver, ne akarjon maratoni versenyfutók módjára élni. Állandóan hallani kell testünk és jellemünk titkos morzejeleit, e finom és erélyes üzeneteket, melyek megszabják életed igaz mértékét. Kinek érzékeit eltompította a becsvágy, a szenvedély, nem hallja többé e hangokat. Az ilyen ember teste, lelke és a világ üteme ellen él; emberhez nem méltó módon él, tehát embertelenül bűnhődik.”
(Márai Sándor: Füves könyv – Az egyezkedésről; Arról, hogy a szívünkkel is kell élni)
2011. június 23., csütörtök
A szeretet megmarad :D
Ha elszakítanak tőlünk valakit, akit szeretünk, úgy adhatunk neki hosszú életet, ha szeretetünk sosem szűnik. A házak leégnek, az emberek meghalnak, de az igazi szeretet örökké tart. | ||
A holló c. film |
2011. június 22., szerda
2011. június 21., kedd
2011. június 19., vasárnap
Tátrai hegymászás
Az életben az álmainkért való küzdelem hasonló egy hegymászáshoz. És pedig abban, hogy akkor a legnehezebb a küzdés amikor a célhoz közel kerültünk. Látjuk a célt de már belefáradva jön, hogy feladjuk és a kényelmet választva megelégszünk azzal amit addig elértünk. De nem szabad feladni a küzdelmet, nem szabad a cél előtt megállni. Mert ha kitartunk álmaink mellet és meg is valósítjuk akkor leszünk igazán önmagunk. Jobb a hegycsúcsról bámulni, mint a csúcs aljából.
2011. június 9., csütörtök
2011. június 8., szerda
2011. június 4., szombat
2011. június 1., szerda
Kizárva
Gyerek napot ünnepeltünk ma, de hányan kizárjak az életükből a gyermekeket, mert azt mondják, hogy nem tudják felnevelni, a családi kasza nem bír el egy gyereket. És azt hiszik, hogy életük ezáltal könnyebb és gondterheltebb lesz. De milyen család az amelyek nem akar gyerkőcöt. Mert lehet nagy házam, sok pénzem, szebbnél szebb autóm de önmagában ez mind nem elég. Mert nem azért születünk, hogy kacsa forgó házakba éljünk, hogy nagy karriereket fussunk be. Ettől nem leszünk igazán boldogak. Az élet ezeknél sokkal több és egyszerűbb: SZERETET mindig és minden körülmény között:D. Csak szeretni kell és a többi jön magától mint a karika csapás. Szeressétek a gyermekeket ne zárjátok ki az életből.
Együtt :D
A mai világ azt sugallja, hogy egyedül jobban megy minden: ne házasodj, ne barátkozz, csak ülj otthon a tévé és a gép előtt. Mert ha magad vagy, akkor a médián keresztül jobban kitudják mosni az agyad minden valóvilágos hülyeséggel. Mert mi kell a nagy vezetőknek? Hogy az egyszerű ember üljön otthon legyen egy kis kenyér és ezrivel szórakozón a tévé, facebook előtt csak ne gondolkodjon. A lényeg vedd a multis szarokat, likod Alekoszt és támogasd a gyrcsány állatfajtákat, akik sok hülyeséget ígérnek aztán eladják az országod pl.:(Románia mi van ebben az országba, ami termel is valamit és nem külföldiek számára hoz hasznot???). Modern rabszolgásságok korát éljük, mert az egoizmusnak nagy teret engedtek. Én legyek a főnök, sikaszak minél többet, fogadjam el a hála pénzt, a többi ember ne érdekeljen csak magamat nézem....és így megy tönkre a világ. Mert ha úgy élnék hogy másnak is jó legyen, ha tényleg jó politikus lennék és az embereket szolgálnám nem csak az önöm érdekemet, nem szorulnak rá a korrupcióra. Vagy orvosként mire tettem esküt Hipokrates forog a sírjában a mai orvosokat látván, ha egyáltalán orvosoknak lehetne nevezni őket. Ha úgy gondolkodna mindenki, hogy ne csak nekem legyen jó, hanem minden embernek, akkor most ez a világ nem itt tartana, hiszen akkor mindenkinek jó lenne. Egyedül nem megy.......
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
Új kezdés...
Elég rég írtam itt a blogocska félébe, de legbelül érzek késztetést, hogy írjak. 😊 Megszületünk És nem véletlenül. Igen nem véletlenül sz...
-
Tudd meg Jézus, valami szépet akartam volna tenni érted, tündökölni, ahogy kívánod, meghódítani a világot. Tudd meg Jézus, csalódtam ben...
-
2017-11-17 32. évközi hét péntek És hol lesz a holttest? Ott ahol ragaszkodás van a földi dolgokhoz, ott ahol istenítik a rozsdásodó, m...
-
A II. világháború egy elesett katonájánál találták ezt a papírtöredéket. Uram, te tudod, hogy gyermekkoromtól fogva azt mondták nekem, h...